כדי להגיע לעיצוב המשולם של המטבח שלכם אתם מוכרחים להשקיע בזה זמן, לקרוא אודות תכנון מטבחים ולהיחשף לכל השלבים שקיימים בעת תכנון המטבח. רצוי גם להתייעץ עם מעצבת מטבחים בעלת ניסיון בעיצוב מטבחים, שתוכל לתת לכם ייעוץ מדויק בהתאם לצרכים שלכם ושל שאר המשפחה.  

המטבח, הוא החלל המרכזי והחשוב ביותר בבית והוא גם הכי מורכב. הוא דורש את מלוא ההתייחסות לפרטים הקטנים. הישיבה במטבח היא נעימה ומלכדת, לכן מלבד לבשל ולאכול, חשוב שיהיה נוח ואסתטי להתרועע  ולשהות זמן ממושך בחלל המטבח.

להלן כמה טיפים לעיצוב מטבח נכון:

הגשמת החלום

מעצב פנים מומחה לעיצוב מטבחים יסייע לכם להפוך את החלום למציאות. הוא ייקח בחשבון את כל הרגלי הבישול שלכם ושל שאר המשפחה, יחקור את התדירות שאתם נוהגים להיות במטבח, הכלים בהם אתם נוהגים להשתמש, המכשירים שאתם רוצים שיהיו לכם במטבח ומכל זה הוא ישזור את עיצוב הפנים המושלם ביותר למטבח שלכם.

עניינים טכניים

לפני הכל חשוב למדוד את השטח שקיים במטבח כדי לדעת כיצד לתכנן ומה רצוי להכניס לשטח המטבח ועל מה יהיה צריך לוותר, בעידן של היום אין מטבח שאין בו מיני בר או בר מים מעוצב.

 מומלץ לשרטט את זה בסקיצה ולמדוד את כל הקירות, רוחב, אורך וגובה, מידה של כל חלון, פינות ונישות, משטח עבודה ואת האזור שמיועד לשולחן האוכל וכו'. עוד חשוב לסמן את השקעים שתרצו לעשות בקיר ואת נקודות הניקוז על מנת שמתקן המים או כל מכשיר חשמלי אחר יקבל את המקום שלו, בלי תכנון נכון של מיקום המוצרים הנלווים במטבח, העיצוב יכול "להתבלגן".  

בטיחות 

בכל בית עם ילדים ביטחון הוא אלמנט חשוב בשלב התכנון. תחשבו בטיחותי כל העת, היכן להניח את הכיריים, על הגובה שלהם, תלייה באזור בטוח של כלי בישול שלא יהיו מעל הראש, מגרות שמכילות ציוד חד ושביר רצוי מאוד שלא יהיה בהישג יד ועוד.  

התקציב שלכם

כשאר נכנסים לשיפוץ חלל בבית הדבר גורר בדרך כלל מיני שיפוצים נוספים.

אתם מוכרחים לדעת לפני הכל מה התקציב שלכם בכדי לא לחרוג ממנו. שיפוץ מטבח זאת הוצאה לא זולה, לכן כל בחירת החומרים וכל האבזרים והציוד שאתם מעוניינים להכניס למטבח חייב להיות תואם במידה כלשהי את התקציב שלכם.  

פתרונות מודרניים 

היום כשהמודעות לבריאות ולסביבה גדלה, ניתן להרגיש את זה גם במטבח. תוכלו להכניס גם למטבח שלכם מים טהורים בעזרת מסנן שיגן עליכם מחיידקים ומחלות. או במידה ותרצו מיני בר יפה שיונח על השיש. אלו פתרונות שתוכלו למצוא באתר, אפיקים פתרונות סינון מים, שם מציעים מגוון פתרונות למים טהורים לשתייה ולבישול. וחשוב להבין שלא מדובר במותרות, אלא הרגל חשוב לבריאות טובה לגוף ולנפש.

 

 

תגיות: