בבחירת בר מים לשתייה או מיני בר, חשוב לבדוק היטב את הדברים הבאים:

1.    חובה לוודא שהמתקן או המיני-בר מגיעים עם תו תקן רשמי:  שוק ברי המים והמיני-בר פרוץ לכל מיני חברות המנצלות את הביקוש הרב למיני-בר בישראל ומייבאות כל מיני מתקני שתייה זולים ללא תו תקן מחמיר, דבר המסכן את המשתמשים במתקן המיני-בר הן מבחינת בטיחות: (מים רותחים וילדים), והם מבחינת איכות המים.

 

2.    מעטים מוצרים בקטגורית המיני-הרים מחזיקים בתו תקן זה, שווה וחובה לבדוק.

 

3.    יש לוודא שהמיני-בר מגיע עם אחריות מלאה על המוצר: גם כאן, קיימות חברות בשוק המיני-ברים,  שמעניקות אחריות פיקטיבית, או מוגבלת. קרא היטב את האותיות קטנות וברר היטב ממי אתה קונה את מתקן המיני-בר : האם האחריות תקפה ללא צורך במשלוח דף פרטים, מה בדיוק האחריות על המיני-בר מקיפה, ולכמה זמן האחריות תקפה.

 

4.    יש לבדוק היטב את שיטת הסינון : מה סוג הסינון – האם על ידי נורת UV וסנן פחם, או מאמצעי סינון אחרים. בדקו כל כמה זמן יש להחליף מסנן, האם יש במלאי החברה המספקת מסננים גם לעוד כמה שנים, מה איכות המסנן ומה עלות המסנן כמובן.

 

5.    חשוב ביותר לדאוג לתחזוקה נכונה : יש למלא אחרי הוראות התחזוקה כדי לשמור על מתקן המיני-בר לאורך זמן, ולחסוך בתיקונים וזמן יקר.

 

6.    ניידות : מרבית מכשירי המיני-בר מחוברים לצנרת המים, אך ישנם גם מתקנים שניתנים לנייד, וזאת עם מיכל. אפשרות זו טובה למי שצריך להוציא את מתקן המים לחצר, להוביל למסיבות, ברביקיו וכדומה.

 

7.    הכי חשוב: בטיחות לילדים – וודאו שכפתורי המיני-בר לא יהיו בהישג ידם של ילדים קטנים, וודאו שהמתקן מצויד באמצעי אבטחה למניעת תקלות מיותרות ווודאו שאתם יודעים כיצד להפעיל את המיני-בר בצורה בטוחה.

 

סודה? - כיום יש גם בר מים שמשולב עם סודה.

 

מניעת ג'וקים בבר מים - בשנים האחרונות היו המון תלונות על ברי המים של תמי 4 בנושא של מקקים שהשתכנו במכשירים. ודאו שבר המים שאתם קונים אטום למקקים ותיקנים ובררו מה אומרת האחריות בנושא זה.

 

מילוי בקבוקים - בהשוואה של כיכר השבת נמצא שתמי 4 מאפשר מילוי בקבוקים בקלות רבה משל אלקטרה בר