מהנדס בכיר: "האישור שלנו למיניבר שבת מתייחס רק למיכל המשפחתי של נועם 1 המצויד בארבעים כוסות מים חמים ומנותק לחלוטין מכניסת מים חדשים בשבת."

שוק המיניברים בישראל נמצא בשנים האחרונות בעליה מתמדת, ובציבור הדתי, לצד בדיקת האיכות, התקן הבטיחות וכל הפרמטרים האוניברסליים של בר מים – תכלול הבדיקה הצרכנית שקודם הרכישה גם האם יש לו התקן השבת וגם מה יכולת האספקה של המיני-בר. הסיבה פשוטה. משפחה ממוצעת זקוקה לזמינות גבוהה של מים חמים וקרים בכל שעות היממה, גם בחול, אולם בעיקר בשבת, מה שהופך את הפונקציה של שיעור האספקה לבסיסית והכרחית עבור משפחה שקונה בר מים.


המכשול העיקרי לכניסת המיני-ברים לציבור הדתי היה השימוש בשבת במים החמים. "במשך עשרות שנים השוק הדתי דרש את שלו", אומר מהנדס בכיר, "והיו פניות שונות למכון שביקשו למצוא פתרון למיני-בר ואף פרסמתי כמה מאמרים בנידון, אך בעוד ולמים הקרים הצלחנו לייצר מענה, בכל הנוגע למים החמים, איש לא האמין כי ניתן לארגן מיני-בר ביתי, בגודל שגרתי, עם פתרון למים חמים ללא חשש גרמא וכל מיני קולות שונות".


מי שהצליח לפרוץ את הדרך בעניין זה הוא מר יוסף בך מקליפורניה, שבהמשך חבר למומחי נועם1. המטרה הייתה חדה וברורה. "הבנו שכדי שהמוצר יהיה אטרקטיבי ויעיל הוא חייב לענות על צרכי המשפחה בכלל, ולא רק בשבת. בכל משפחה ברוכת ילדים יש מגוון סיטואציות שמצריכות מים חמים או קרים בכמות גבוהה מהמקובל במגזר הכללי.


"ידענו כי תפוקת המים, גם החמים וגם הקרים, תהיה חייבת לעמוד במדד צרכי המשפחה. החלטנו כי הבעיה המצויה במיני-ברים רגילים, כשההורים רוצים מים חמים לקפה, התינוקות מבקשים דייסה, והמיני-בר עם המיכל הרגיל אינו מצליח לעמוד בתפוקה הנדרשת – לא תהיה אצלנו".


הפריצה המשפחתית הושגה דווקא בזכות העבודה על ההתקן לשבת. " כדי להביא למצב בו ניתן להשתמש במיניבר במשך כל השבת וללא חשש, שקדנו יחד עם מומחי נועם1 על ארגון חדש של כל המערך הטכנולוגי והפנימי של בר מים. כל המערכת צומצמה ומוזערה, נעשה שימוש בחוק הידוע של קור יורד וחום עולה, כך שבניגוד למיני-ברים אחרים, בנועם1 מיכל המים הקרים נמצא בחלל הריק שמתחת לגובה הברזים, והמיכל החם קיבל את כל השטח העליון.


"למעשה, שינינו את בטן המיניבר ופינינו בו מקום למיכל משפחתי ענק בעל תכולה של ארבעים כוסות, אותו ציפינו בבידוד מיוחד ששומר על חום המים גם במיכל משפחתי ענק. כך ניתן להשתמש במשך השבת כולה במיניבר ללא כל חשש".
 

זה הזמן להזמין גם לכם מיני בר איכותי מדגם נועם 1 הביתה!

תגיות: