כולנו יודעים עד כמה חשוב להרבות בשתיית מים, ולא רק בקיץ: המים חיוניים לבריאות שלנו, תורמים לסילוק רעלים מהגוף, מסייעים לשמור על העור רענן ועשויים גם למנוע עלייה מיותרת במשקל. כולנו גם מודעים לכך שהדרך הנוחה והמהירה ביותר לקבל מי שתייה משובחים היא באמצעות בר מים, שבמקביל מספק לנו גם מים חמים באיכות גבוהה.

בהתאם לא מפתיע לגלות שהביקוש למוצר זה הולך ומתרחב, גם על-ידי בעלי עסקים שרוצים לדאוג לעובדים שלהם וגם אצל אנשים פרטיים. על-מנת ליהנות מכל היתרונות של בר המים לאורך שנים רבות חשוב להקפיד על תחזוקה נאותה ולטפל במהירות, ובמקצועיות, בכל בעיית אינסטלציה שצצה בעסק או בדירה.

מה חשוב לעשות לפחות פעם בשבוע?

המרכיב הבסיסי ביותר בתחזוקת בר מים הוא ניקיון חיצוני. מומלץ לבצע בתדירות של פעם בשבוע, ואפילו יותר, ניקיון של המעטפת של הבר, של מגש הכוסות ושל הפיה. את הלחצנים השונים מנקים עם מטלית יבשה בלבד, את מגש הכוסות ואת הכיסוי של הבר מנקים עם מים פושרים ומטלית רכה ואילו ניקוי הפיה כולל שימוש גם בתרסיס שמיועד לניקוי אבנית.

המלצה נוספת היא לשמור על המטבח נקי. ככל שרמת ההיגיינה במרחב הקולינרי גבוהה יותר, גם כשהוא נמצא בשימוש אינטנסיבי, כך יש בו פחות מזיקים וחיידקים ועל כן גם בר המים על מרכיביו השונים פחות חשוף לזיהומים.

החלפת מסנן ונורה

על-מנת שהמים שאתם שותים יהיו באיכות הגבוהה ביותר, וכן הנקיים ביותר, מותקן בכל בר מים מסנן. המסננים סופחים אליהם את הכלור ובנוסף מונעים מחלודה וחול שעלולים להיות בתוך הצנרות שמובילות אל בר המים לעבור אל כוס השתייה שלכם. את המסנן מחליפים בתדירות של פעמיים בשנה.

מרכיב נוסף שיש בכל בר מים איכותי הוא נורה אולטרה סגולה. תפקידה של הנורה הוא לקטול חיידקים שעלולים להימצא במים ומשם לעבור אל הגוף שלכם. את הנורה מחליפים בתדירות של פעם בשנה.

ההמלצות הנ"ל תקפות לבתים שבהם נעשה שימוש ממוצע בבר המים. במשרד שיש בו יותר אנשים מאשר בבית סטנדרטי, אפילו 7-8 עובדים, קצב השחיקה של המסנן והנורה גבוה יותר, ועל כן כדאי להגדיל את תדירות החלפתם - את הנורה האולטרה סגולה רצוי להחליף פעמיים בשנה ואילו את המסנן אחת ל-3-4 חודשים.

חיבור לצנרת

נושא נוסף שחשוב להקדיש לו תשומת לב הוא חיבור בר המים לצנרת הביתית. צנרת ביתית לא תקינה עלולה לגרום לשחיקה מואצת של בר המים, ועוד בעיה נפוצה היא נזילה בנקודה שבה הצנרת של הבר מתחברת לצנרת הביתית. בכל מקרה שבו מתגלה תקלה הקשורה לצנרת הביתית ולחיבור שלה לבר חובה לפנות אך ורק לאינסטלטור מיומן במיוחד ובעל ניסיון בבדיקת חיבור הצנרת לבר המים. למידע נוסף אודות בעיות אינסטלציה מורכבות שעלולות להזיק לבר המים שלכם, מוזמנים להיכנס לאתר http://www.center-plumber.co.il.

תגיות: